-----

مسیر آموزش گیتار برای مبتدی ها و تازه کارها – به همراه معرفی فیلم آموزشی

آموزش گیتار برای مبتدی و آموزش گیتار از صفر

سلام به دوستان عزیز، ما در سایت لامینور بارها و بارها با سوالات متفاوتی درباره آموزش گیتار برای مبتدی ، آموزش گیتار برای تازه کارها و خیلی سوالات دیگه درباره آموزش گیتار از صفر و … مواجه شدیم.

در این نوشته با توضیحاتی کاربردی درباره مسیر آموزش گیتار از پایه صحبت می کنیم.

بدیهی است که هر سبک قدم های آموزشی مختص خود را دارد و هدف ما از نوشتن تنها یک راهنمای کلی برای ترسیم مسیر یادگیری گیتار است.

در صورتی که سوالات شما در متن جواب داده نشده است یا پیشنهاد خاصی برای اضافه کردن به متن دارید در پایان این نوشته برای ما کامنت بگذارید.

دسترسی سریع

اولین قدم : آشنایی با گیتار

قدم دوم:‌ انتخاب سبک

قدم سوم: تهیه گیتار

قدم چهارم: آشنایی با بدنه گیتار

قدم پنجم: شناخت عملکرد دست راست و چپ

قدم ششم: تمرینات اولیه و صدا در آوردن از گیتار

قدم اول: آشنایی با انوع گیتار /آموزش گیتار مبتدی

آموزش گیتار از صفر - آشنایی با انوع گیتار

وقتی شما به دنبال جمع آوری اطلاعات در مورد آموزش گیتار برای مبتدی هستید یکی از مهمترین کارهایی که قبل از تهیه گیتار باید انجام دهید، تحقیق کوتاه درباره گیتار  و انواع آن است.

با یک تحقیق مختصر اطلاعات خوبی درباره انتخاب گیتار بدست خواهید آورد. پیشنهاد می‌کنیم اگر از نزدیکان شما فردی گیتار میزند حتما با او مشورت کنید. در این مرحله لازم نیست که انتخاب کنید فقط تحقیق کنید.

نوشته های خود را بر روی کاغذ بنویسید و لیستی از گیتارهای متفاوت و کاربردهای آن تهیه کنید. ما در یکی از مطالب وبلاگ لامینور درباره انواع گیتار برای شروع صحبت کرده ایم که از طریق لینک زیر می توانید آن را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید/ انواع گیتار و بهترین گیتار برای شروع 

نکته مهم در مورد مشورت کردن این است که نظرات متفاوت را فقط به عنوان راهنمای خود قرار دهید و در نهایت با توجه به علایق خود اقدام به انتخاب کنید.

قدم دوم:‌ انتخاب سبک

آموزش گیتار مبتدی - انتخاب سبک مورد علاقه

به قسمت جذاب ماجرا رسیدیم. انتخاب سبک مورد علاقه یکی از حساسترین کارهایی هست که قبل از یادگیری گیتار باید آن را انجام دهید.

به دقت درباره آن تحقیق کنید. دوست دارید چه نوع موسیقی را با گیتار بنوازید. یک راهنمایی خوب برای پی بردن به سبک مورد علاقه، فکر کردن درباره اولین لحظاتی که به گیتار زدن علاقه‌مند شده‌اید، است.

با گوش کردن چه آهنگی، در کجا و چطوری بود که اولین بار به گیتار علاقه‌مند شدید؟

یا اگه یادتون نمیاد به این فکر کنید که با گوش کردن به چه آهنگ‌هایی حسابی غرق احساسات می‌شوید و می‌خواهید اون آهنگ را با گیتار بزنید یا بخونید.لیستی از این آهنگ‌ها را برای خودتون بنویسید و سعی کنید حداقل 10 آهنگ چه ایرانی ،چه خارجی، چه با کلام و چه بی کلام را انتخاب کنید.

حالا وقتش هست که از یک فرد باتجربه کمک بگیرید. لیست آهنگ‌ها را پیش اون فرد ببرید و از او درباره این که آهنگ ها در چه سبکی هستند، بپرسید و بعد از پیدا کردن اطلاعات بیشتر پیش یه مدرس گیتار یا حتی نزدیک‌ترین آموزشگاه تو محلتون بروید و از آن‌ها یک جلسه مشاوره بخواهید.

دوره آموزش گیتار برای مبتدی‌ها که توسط مهدی صفاتی تدریس شده یه دوره خوب و کاربردی برای دوستانی که می‌خواهند گیتار پاپ را از صفر شروع کنند.

قدم سوم: تهیه گیتار/ آموزش گیتار برای مبتدی

آموزش گیتار مبتدی - قدم سوم تهیه گیتار مناسب

قدم سوم مسیر آموزش گیتار مبتدی یکی از مهمترین قدم هاست. تهیه گیتار پروسه ای است که باید در آن صبور باشید و با دقت انتخاب کنید.

این انتخاب رابطه مستقیم با سبک مورد نظر شما دارد ولی اگر در نهایت انتخاب برای شما سخت بود از یک گیتار استاندارد ارزان برای شروع استفاده کنید که در صورت تغییر نظر براحتی آن را بفروشید و دوباره اقدام به تهیه گیتار کنید.

توصیه می کنیم برای اطلاعات بیشتر در مورد خرید گیتار مطلب زیر را مطالعه کنید.

برای مطالعه بیشتر می توانید بخش راهنمای خرید گیتار را مطالعه کنید

آموزش گیتار از صفر / قدم چهارم : آشنایی با بدنه گیتار

آموزش گیتار برای مبتدی - قدم چهارم شناخت بدنه گیتار

وقتی در مسیر آموزش گیتار از صفر هستید یکی از مهمترین موضوعات آشنایی با آناتومی گیتار و شناخت بدنه آن است.

در این مرحله با توجه به نوع گیتار و سبکی که انتخاب کرده‌اید بایستی با گیتار خود بیشتر آشنا شوید.

چگونگی دست گرفتن گیتار، چگونگی صدا درآورن از آن، آشنایی با فرت‌ها و دسته و خیلی چیزهای دیگه رو باید در این مرحله یاد بگیرد.

دقت کنید که تو این مرحله لازم نیست مثل یک گیتاریست حرفه‌ای عمل کنید و همه چیز را کامل رعایت کنید فقط کافی ست که با اصول آشنا شوید و بهترین سعی خودتون رو انجام بدید.

آموزش گیتار از صفر / قدم پنجم :آشنایی با عملکردهای دست راست و چپ

آموزش گیتار مبتدی - شناخت عملکردهای دست راست و چپ در گیتار

قدم بعدی در آموزش گیتار از صفر،  آشنایی با عمکرد های دست راست و چپ است.

دست راست در گیتار کار ضربه زدن به سیم ها را بر عهده دارد. این ضربه می تواند توسط انگشتان یا با استفاده از پیک زده شود.

کار دست چپ هم کوتاه و بلند کردن طول سیم هاست. به این صورت که اگر دست چپ را روی دسته گیتار قرار ندهید شما با طول استاندارد سیم مواجه هستید. ( این مورد برای گیتاریست های دست چپ برعکس است)

با قرار دادن انگشتان دست چپ روی فرت ها شما عملا طول سیم ها را کوتاه و بلند می کنید و با این کار نت ها و فرکانس های متفاوتی را به صدا در می آورید که مجموع آنها موسیقی را شکل می دهد.

در این مرحله باید تمرینات بسیار مقدماتی برای آشنایی انگشتان با بدنه گیتار را انجام دهید و به مرور عضلات خود را تفویت کنید.

نکته مهم در این قسمت تمرکز بر روی مهارت های ذهنی است. انگشتان شما فرمان حرکت را از مغز شما دریافت می کنند و احتمالا در ابتدای کار با مشکلاتی مواجه می شوید. اما نگران نباشید با مرور و انجم تمرینات اصولی نیم کره های مغز فرمان های دقیق تری را ارسال می کنند و شما پیشرفت لازم را خواهید کرد.

قدم ششم / تمرینات اولیه و صدا درآوردن از گیتار

وقتی که تازه گیتار زدن رو از صفر شروع کردید، تمرینات اولیه و صدا در آوردن از گیتار خیلی مهم هست.

شما باید با حوصله تمرینات اولیه رو شروع کنید وسعی کنید صداهای مختلف را از سازتون در بیارید.

شاید این قسمت برای شما خسته کننده به نظر برسه ولی دقت کنید که این شروع مسیر هست و بزودی این بخش رو هم رد می کنید و وارد مراحل هیجان انگیزتر یادگیری می شوید.

وقتی در این مرحله از یادگیری گیتار هستید احتمالا صدا در آوردن درست سیم ها براتون سخت میشه ولی مهم نیست و این مورد طبیعی هست به مرور به همه چی مسلط  خواهید شد. شما باید به مکانیسم صدادهی گیتار توجه کنید و این موضوع رو درک کنید که سیم ها چطوری با لرزش و ضربه زدن انگشتان دست راست به صدا در می آیند و چطور با کوتاه و بلند شدن توسط دست چپ صدای آنها زیر و بم می شود. ( برای گیتاریست های دست چپ این موارد بر عکس است)

اگر برای شروع به یادگیری گیتار دنبال ویدیوهای آموزشی هستید ما به شما دوره آموزشی گیتار آموز رو پیشنهاد می کنیم.

مشاهده و دانلود دوره آموزشی گیتار آموز (بخش اول رایگان)

این نوشته در حال آپدیت شدن است و به زودی مطالب دیگری به آن اضافه خواهد شد.

 

پیشنهادهای خرید لامینور

36 thoughts on “مسیر آموزش گیتار برای مبتدی ها و تازه کارها – به همراه معرفی فیلم آموزشی

 1. سپهر میگوید:

  با سلام مرسی از مطلب خوبتون – من چند وقت هست که می خوام گیتارو شروع کنم ولی در انتخاب گیتار و اینکه باید چه سبکی رو بزنم خیلی مشکل دارم. این که نوشتید لیست کنید خیلی خوبه ولی من کسی رو دوربرم نمی شناسم که گیتار خب تکلیف چی هست

  • بهزاد توانی میگوید:

   سلام سپهر عزیز
   شما می تونید در وب و به زبان انگلیسی جستجو کنید و اطلاعات زیادی رو درباره مسیر یادگیری گیتار بدست خواهید آورد ولی برای موردی هم که گفتید کسی دور برتون نیست می تونید به نزدیک ترین آموزشگاه محل سکونتتون مراجعه کنید وازشون یک جلسه مشاوره بخواهید و درباره این موضوع راهنمایی بگیرید.
   در ضمن اگر همین مطلب ما را دنبال کنید به زودی مطالب جدیدی را اضافه می کنیم که می تونه برای شما دوستانی که می خوان گیتار زدن رو از صفر شروع کنن مفید باشه

  • بهزاد توانی میگوید:

   بله سینا جان این مورد که گفتید درست هست و در ادامه مطلب آموزش گیتار برای مبتدی در مورد انتخاب مدرس گیتار هم صحبت می کنیم

   • sina میگوید:

    استاد من خیلی سخت گیر بود و همش می گفت باید کلاسیک تمرین کنی و لی من بیشتر سبک پاپ رو دوست دارم. اصلن وقتی متبدی هستی به نظرم سبک پاپ خیلی جواب هست

    • خشایار میگوید:

     بله سبک پاپ برای مردم و خود نوازنده خیلی جالب تر و جذاب تر هستش ولی وقتی وارد دنیای کلاسیک بشید علاوه بر اینکه سطح تون خیلی بالاتر میره، گیتار پاپ خیلی آسون تر و راحتتر می شه. علت اصرار استاد شما همینه، استاد من بهم میگه تو تنها شاگرد کلاسیک من هستی و بقیه از نوجوون های 14 15 ساله تا افراد میانسال می خوان بیان سریع گیتار پاپ یاد بگیرن که بخونن. ولی این طوری اصولی و صحیح یاد نمی گیرن

 2. samane میگوید:

  من خیلی به سبک راک علاقه داشتم ولی اشتباهی رفتم گیتار پاپ و یه گیتار کلاسیک هم خریدم ولی حالا می خوام دوباره برگردم راک و بلوز بزنم ولی فعلن با این قیمت های گیتار نمی تونم ساز بخرم :((

  • جلال برآبادی میگوید:

   اشکال نداره و هنوز هم دیر نیست شما با همون گیتار کلاسیک هم می تونید مفاهیمی از گیتار راک رو یادبگیرید. می تونید ریتم ها رو بزنید و با پیک تمرین کنید و کلی کارهای دیگه رو انجام بدید تا وقتی که بتونید یه گیتار آگوستیک یا الکترونیک بخرید سبک مورد علاقتون رو جدی تر ادامه بدید.
   در ضمن برای اینکه از قیمت ها هم بهتر اطلاع داشته باشید در بخش قیمت گیتار می تونید موضوعاتی رو بخونید.

  • بهزاد توانی میگوید:

   سلام سحر
   این مورد که مبتدی هستی و در حال حاضر دست چپت ضعیف هست بسیار معمول و بدیهی هست و تمام بچه های که تازه گیتار رو شروع کردن در این مورد ضعیف هستن. بهترین کار هم انجام تمرینات منظم هست. به عنوان راهنمایی می تونم بهت بگم که روزی 15- 20 دقیقه برای تمرین دست چپت وقت صرف کن و از مدرس گیتاری که داری پیشش میری یه تمرین مخصوص برای این کاربخواه . بهت قول میدم که بعد از یک ماه دستت خیلی قوی تر بشه

 3. مهرداد میگوید:

  من الان می خوام از صفر گیتار زدن روشروع کنم و کلا خیلی تو این موضوع گیج هستم. کس خاصی رو هم نمیشناسم که بهم کمک کنه .
  1 میلیون می خوام هزینه خرید ساز بکنم و سبک پاپ رو هم دوست دارم و می خوام با گیتار بخونم :))

  لطفا من رو راهنمایی کنید

 4. نیما میگوید:

  این شماره های فرت های ها واقعا من و اذیت می کنه و خیلی گیچ میشم وقتی می خوام اون ها رو حفظ کنم ولی استادم میگه که باید زمان بگذره تا بتونم روی دسته گیتار بیشتر مسلط شم

  • بهزاد توانی میگوید:

   این خیلی طبیعی هست که در اوایل گیتار زدن شماره فرت ها و کلن موقعیت های فرت بورد رو دسته براتون سخت باشه. به مرور و با انجام تمرینات مناسب شما می تونید بعد از مدتی به سادگی این فرت رو یادبگیرید و روی دسته گیتار مسلط بشید.
   ولی تمرین کردن رو فراموش نکنید چون قرار نیست کسی با معجزه گیتاریست بشه شما با روزی نیم ساعت الی 1 ساعت تمرین می تونید به خوبی روی سازتون مسلط بشید

 5. مسلم میگوید:

  من دو ماه گیتار خریدم و دارم میرم آموزشگاه ولی می خوام بدونم برای اینکه خوب گیتار بزنم باید چقدر زمان بزرم و چقد طول میکشه تا یه گیتاریست خوب بشم اخه من عاشق گیتار هستم

  • بهزاد توانی میگوید:

   سلام مسلم
   وقتی که مبتدی هستید و تازه گیتار زدن شروع کردید نه باید با رویکرد زمان به هدف یادگیریتون نگاه کنید. در واقع این طوری نیست که یک زمان خاصی قراره یه اتقاق خاصی برای شما بیوفته و همیطور قرار نیست شما بعد از یک زمان خاصی یدفعه گیتاریست بشید.
   اگر شما بتونید از همین الان که دارید گیتار میزنید از تمرین کردن و پیشرفت خودتون لذت ببرید قطعا وقتی در لول های بالاتر هم هستید از این کار لذت خواهید برد.

 6. سیاوش میگوید:

  به نظر من که دارم 5 سال گیتار میزنم انتخاب سبک مهمترین چیز برای یه گیتاریست متبدی هست. اگه سبک دلخواهت رو خوب انتخاب کنی قطعا به سرعت پیشرفت می کنی ولی اگه تو سبک انتخابیت ناموفق باشی خب قطعا نمی تونی نتیجه لازم رو بگیری

  • بهزاد توانی میگوید:

   مرسی سیاوش منم با حرف تو موافقم انتخاب سبک از مهمترین عواملی که باعث انگیزه برای هنرجویان تازه کار میشه و براشون به عنوان یک موتور محرک عمل میکنه و بهترین پیشنهاد در این مورد می تونه این باشه که بچه هایی که می خوان گیتار زدن رو شروع کنن حتما یا دوستانشون یا اگه مدرس رو میشناسن و … مشورت کنن یا حداقل اگه کسی رو نمی شناسن خودشون در وب فارسی یا انگلیسی شروع ب جستجو کنند

 7. المیرا میگوید:

  این که یه گیتاریست باید حسابی درباره عملکرد دست چپ و راستش بدونه یکی از واجب ترین چیزها برای گیتاریست شدن هست . استاد من می گه که هر چی بیشتر درباره دست راست و چپ بدونی بهتر می تونی گیتار بزنی

  • نیک نژاد میگوید:

   به نظر من هیچی مثل یادگرفتن سریع آکوردها نمی تونه برای یادگیری مفید باشه هر چی آکوردهای بیشتری رو بشناسی آهنگ ههای بیشتری هم میزنی البته ریتم هم مهم این وسط

 8. nima yosefipor میگوید:

  تئوری موسیقی از همه چی مهمتره چون مثل حروف الفبا می مونه مگه میشه تا وقتی الفبا رو نشناسی بتونی شعر بگی و رمان بنویسی پس تئوری هر چی براش وقت بزاری کمه

 9. خشایار میگوید:

  سلام
  من خودم گیتار رو چند ماهه که شروع کردم و زیاد بلد نیستم ولی یه سری نکات رو متوجه شدم که ممکنه برای کسی که می خواد شروع کنه یا تازه شروع کرده مفید باشه:
  • حتماً کلاس برید: بی نهایت منبع رایگان آموزش تو اینترنت وجود داره ولی هیچکدوم از این ها نمی تونن به شما بگن اشکالتون کجاست. استاد می تونه بگه مشکلتون دقیقاً کجاست و راه حلش چیه. این سرعت پیشرفت رو خیلی افزایش می ده.
  • حتماً گیتار رو کوک کنید: کوک بودن گیتار یه مسئله ی ضروری برای نوازندگی هستش چون روی ناخوداگاه شنوایی شما تاثیر مستقیم میزاره و اگر ساز کوک نباشه ذهن شما صدای اشتباه رو به عنوان صدای درست ثبت می کنه و در آینده مشکلات زیادی درست می کنه.
  • با ساز مهربون باشید: هیچوقت به ساز فشار نیارید. نیازی نیست با تمام قدرت به سیم ضربه بزنید یا آکورد رو محکم فشار بدید. اگر گیتار نو دارید و آکورد گز میزنه حتماً به خاطر شل گرفتن سیم نیست ممکنه به خاطراین باشه که انگشتتون رو جای درستی قرار ندادین. با یه فشار معمولی هم آکورد به صورت صحیح گرفته میشه. فشار زیاد به سیم باعث خوردگی فرت میشه.
  • تئوری موسیقی رو یاد بگیرید: آشنایی با تئوری موسیقی و توانایی نت خوانی برای تبدیل شدن به یک نوازنده ضروری هستش. به آکورد ترانه های مختلف دلخوش نباشید به هر حال زمانی باید بتونید از روی نت بزنید و هر چه سریعتر شروع کنید زودتر یاد می گیرید.
  • درست تمرین کنید: قبل از شروع تمرین چندتا قطعه ی گیتار گوش کنید تا ذهن تون آمادگی بیشتری پیدا کنه. در هنگام تمرین حواستون باید متمرکز به نوازندگی باشه. هر وقت خسته شدید تمرین رو متوقف کنید. هیچکس مادرزادی بلد نبوده گیتار بزنه. انتظار نداشته باشید به سرعت مهارت تون بالا بره اما تو هر تمرین یه هدف کوچیک تعیین کنید و سعی کنید به اون برسید.
  مداوم تمرین کنید: موسیقی یه زبانه و مثل هر زبان دیگه ای فراره. سعی کنید هر روز حداقل نیم ساعت تمرین کنید حتی اگر چیزهایی رو که بلدید دوباره بزنید.
  • سلیقه ی موسیقیایی تون رو بهتر کنید: مهم نیست سبک شما چی هستش، از گوش دادن به کارهای سطح پایین جداً خودداری کنید حتی اگر از خواننده یا آهنگساز محبوب شما باشه سعی کنید بهترین کارها رو تو سبک خوتون پیدا کنید و همه جا به اون ها گوش کنید
  • به ناخن ها توجه کنید: کوتاه و بلند بودن ناخن روی کیفیت نوازندگی تاثیر مستقیم داره اگر از گیتار کلاسیک یا پاپ می زنید، ناخن های دست چپ باید از ته گرفنه شه .دست راست هم نباید ناخن از یه حدی بلند تر باشه چون احتمال شکستنش بالا میره و تو نوازندگی مخصوصاً کلاسیک اذیت می کنه.
  • صندلی مناسب انتخاب کنید: با توجه به باید از صندلی متناسب با قدتون استفاده کنید تا هم روی ساز تسلط داشته باشید هم دچار مشکلات فیزیکی نشید. در هنگام نوازندگی هیچ جای بدن نباید تحت فشار باشه.
  • به دما و رطوبت محیط توجه کنید: از اونجایی که گیتار از چوب ساخته شده و مقداری آب در ساختارش وجود داره، گرم و سرما و رطوبت زباد در طولانی مدت روی گیتار تاثیر داره. دما و رطوبت محیط همواره باید متعادل باشه و گیتار رو نزدیک منبع سرما یا گرما قرار ندین
  • به گیتار استراحت بدید: اگر طولانی مدت ازساز استفاده نمی کنید حتما سیم ها رو شل کنید.

  • جلال برآبادی میگوید:

   سلام خشایار عزیز
   مرسی از توضیحات خوب و جامعی که دادی و تجربه خوبی که با دیگر دوستان به اشتراک گذاشتی و با خوندن این کامنت نکات زیادی رو بچه ها یادمیگرن

 10. نیوشا میگوید:

  کوک کردن گیتار اولش خیلی سخته به نظرم باید هر کسی یاد بگیره که گیتارش و خوب کوک کنه تا صدای درست رو بشنوه استاد من همیشه بهم می گه کوک کردن گیتار از مهمترین چیزایی هست که مبتدی ها باید یاد بگیرن

  • جلال برآبادی میگوید:

   قطعا در مراحل اولیه کوک کردن برای افرادی که از پایه گیتار زدن رو دارن یاد می گیرن سخت هست و در این مورد استفاده از نرم افزاری های موبایلی یا تیونر های دیجتال می تونه کمک کنه تا گام به گام با کوک کردن گیتار آشنا شید و بتونید خودتون هم به صورت دقیق و گوشی گیتارتو رو کوک کنید

 11. ebrahim میگوید:

  پیدا کردن دوره های آموزشی که از صفر یاد داده باشن گیتار رو خیلی سخته و خیلی از ویدیوها برای حرفه تر هاست و پیدا کردن چند تاسایت مشتی که دورههای خوبی رو گذاشته باشن از همه چیز واجب تره چون به نظر من گیتار رومیشه راحت و به صورت تصویری یادگرفت

 12. سروش میگوید:

  تمرکز روی مهارت ای ذهنی هم خیلی مهم هست اینکه نوازنده بتونه تو ذهنش تکنیک ها رو مرور کنه و فرت برد رو مجسم کنه یا جای آکوردها رو بدونه می تونه کمک خیلی خوبی برای اون فرد مبتدی باشه تا با مرور به مهارت های نوازندگی تسلط بیشتری پیدا کنه

 13. سمیرا میگوید:

  خب من الان از صفر گیتار رو شروع کردم و مراحل اولیه رو گذروندم ساز هم گرفتم و تو همین مرحله ای هستم که دارم صدای ساز و درمیارم خب بعدش چی باید آهنگ رو یادبگیرم اخه من هنوز نت خونی رو یاد نگرفتم

 14. محمد میگوید:

  سلام به همه . من یه سوالی داشتم . من شیش ماهه که گیتار الکتریک شوروع کردم و میزنم اما نمیدونم مشکل هست یانه
  من از همه سبک های گیتار الکتریک خوشم میاد راک و متال و بلوز . مهم نیست برام و فقط میخوام گیتار الکتریک بزنم خیلی حال میده احساس میکنم کامل ترین ساز گیتار الکتریکه .؟

  • جلال برآبادی میگوید:

   سلام محمد

   این موضوع خیلی سلیقه ی هست و بستگی به سلیقه شما می تونه جواب های مختلفی داشته باشه در واقع تو موسیقی و البته سایر هنرها بحث اصلی بحث کامل تر بودن یا بهتر بودن نیست بحث زیبایی شناسی و بیان احساسات هست که برای هر فرد در هر نقطه ای از دنبا می تونه نگاه متفاوتی رو داشته باشه

 15. hossein میگوید:

  تجربه اي كه من از گيتار زدم دارم اينه كه براي گيتار زدن نبايد عطش داشته باشي و عجله كني كه اين اهنگو بزنم يا اون اهنگو فقط بايد اروم با خيال راحت پشت ساز بشيني و اروم اروم تمريناي كوچيك و شروع كني همچي به صبر و تلاش زيياد بستگي داره.

  • جلال برآبادی میگوید:

   کاملا درست هست و بهترین مسیر برای یادگیری گیتار این هست که خیلی با حوصله و قدم به قدم یادگیری رو شروع کنیم تا بهترین نتیجه لازم رو بگیریم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *