دوره بابک امینی- بیسیک 1 – بخش اول

دوره آموزش بابک امینی

دوره بابک امینی- بیسیک 1

درس اول از دوره آموزش گیتار بابک امینی در دسته‌بندی بیسیک منتشر شده است. در این درس نحوه نشستن و گرفتن گیتار توضیح داده می شود.

نکته جالب در این قسمت نحوه‌ی تماس دست چپ هنگام نوازندگی با دسته‌ی گیتار است. خیلی از مدرسین که اکثرا از متدهای کلاسیک در نوازندگی گیتار پاپ استفاده می کنند، تاکید به موازی گرفتن کف دست چپ با دسته‌ی گیتار دارند. ولی در اینجا به نکته‌ی بسیار جالبی در چسباندن کناره دست و تاثیر آن در حرکت بر روی دسته گیتار اشاره می‌شود که می‌تواند برای خیلی از مدرسین و علاقه‌مندان به گیتار، نکته قابل تاملی باشد.

مفهوم مهم دیگری که در این مقدمه به آن اشاره می‌شود تاثیر زاویه‌ی گرفتن گیتار و جاذبه‌ی زمین در شیفت کردن بین پوزسیون‌های گیتار در حالت برگشت است.

 نکته بسیار جالب در آموزش سبک هایی از گیتار که ملودی و سرعت در آن نقش کلیدی دارد این است که هر چه دسته ی گیتار را با شیب بیشتری بگیریم منطقا در هنگام برگشت به سمت سر دسته نیروی جاذبه‌ی بیشتری به دست ها وارد می شود.

چگونگی گرفتن دست راست در گیتار نیز از سایر موضوعات این ویدیو 10 دقیقه ای است.

خب! پس این درس که از دوره بیسیک بود، به مفاهیم اولیه در گرفتن بهتر گیتار و دست چپ و راست اختصاص داده شده و دقت به نکات گفته شده می تواند تاثیر بسیار خوبی در ادامه ی مسیر پیشرفت در نوازندگی داشته باشد.

babak amini guitar lesson-basics#1

نکته : خیلی از دوستانی که در ابتدای مسیر نوازندگی گیتار هستند، توجه کامل به نکات اولیه و نگهداری گیتار و چگونگی استفاده از دست چپ و راست نمی کنند و به قول معروف خیلی این نکات را کاربردی نمی دانند.

اما دقت به همین نکات ساده و پایه ای است که می تواند نقش بزرگی در پیشرفت یک نوازنده گیتار داشته باشد. پس در یادگیری گیتار تا می توانید صبور باشید و با حوصله به خرج دادن تا فراگیری کامل موضوعات مقدماتی، بیسیک نوازندگی خود را تقویت کنید.

 

5 thoughts on “دوره بابک امینی- بیسیک 1 – بخش اول

  • جلال برآبادی میگوید:

   با سلام دوره های آموزشی اقای بابک امینی در کانال تلگرام و یوتیوب رسمی ایشون منتشر می شه و شما می تونید از اون طریق ببنید. همچنین احتمالا دوستان زیادی این دوره ها رو تو آپارات یا سایر سایت های ویدیو محور منتشر می کنن اما اگر بخوای از سایت ما این دوره آموزش گیتار رو پیگیری کنید می تونید به آدرس آموزش گیتار بابک امینی مراجعه کنید و ما اونجا به ترتیب دوره ها رو وارد می کنیم

   آدرس رو اینجا هم می نویسم براتون

   http://learn.laminor.ir/blog/babak-amini-guitar-lesson-basics1/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − نه =